Skupinové cvičenie pre deti KIDS

Všeobecná pohybová príprava detí so zameraním na Brazilské Jiu Jitsu

Pohybová aktivita je nevyhnutný predpoklad pre zdravý vývoj detí a je nielen skvelým prostriedom ako podporiť zdravie deti, ale aj najlepší začiatok ich športovej kariéry. Cieľom je rozvíjať pohybové schopnosti deti primerane ich veku a vytvoriť trvalý záujem o športové aktivity. Nie je nič lepšie ako deťom dopriať krátkodobé intezívne a pestré pohybové zaťaženie.

V našom tréningovom centre FitFabrik sa zameriavame na všeobecný rozvoj dieťaťa a pri tréningu prevláda herný princíp. Úlohou trénera je v prvom rade nepoškodiť svojich zverencov (po stránke fyzickej ani psychickej) a pripraviť ich na neskorší tréning. Pre deti je pripravených množstvo pohybových hier, obratnostných cvičení, rýchlostných cvičení, prvky bojových umení, cvičení na rozvoj flexibility, základy gymnastiky a podobne.

Deti sú rozdelené do dvoch vekových kategórii 7 – 10 rokov a 11 – 14 rokov. V kategórii 7 – 10 rokov sa prvá časť tréningu (40 minut) venuje všeobecnej pohybovej príprave a druhá časť tréningu (20 min) sa venuje prípravným cvikom z oblasti brazílskeho jiu –jitsu. Deti majú možnosť zúčastňovať sa súťaží, ale súťaž ani výsledok na súťaži nie je cieľom celkového tréningu – majú vyslovene motivačný charakter . V kategóri 11-14 rokov je tréning rozdelený na 30 min všeobecná pohybová príprava a 30 min BJJ.

VAŠE VÝHODY

Cieľová skupina:

 Deti vo veku 7 - 14  rokov

Kapacita tréningu:

10 detí

Rozvrh:

Každý pondelok a stredu
- od 17:00 - 18:00 pre deti od 7-10 rokov - od 18:00 - 19:00 pre deti od 11-14 rokov

Cena:

3,9 eur vstup alebo 10 vstupová 35 eur
 

Rezervácie: nakoľko je kapacita obmedzená 10 deťmi na tréningu, uistite sa, že ste si rezerovovali miesto na tréningu telefonicky 0917 999 699 alebo osobne na recepcii FitFabrik.
Deti si na tréning prinesú športové oblečenie bez zipsov, športovú obuv , uterák a vodu. V prvých mesiacoch tréningu nie je potrebné Kimono.

Čo je Brazilské Jiu Jitsu ( BJJ ) ?

BJJ je výnimočné a inteligentné bojové umenie, ktoré sa začalo formovať na začiatku 20.storočia. Korene tohto štýlu siahajú do Japonska, odkiaľ sa ďalej isté postupy dostali až do  Brazílie , kde sa mixovali s domácimi vplyvmi. Časom  dostávajú  stále jasnejšiu podobu a vzniká BJJ. V súčasnosti má BJJ okrem sebaobrannej aj športovú podobu. BJJ teda preferuje zloženie oponenta na zem a tam ďalej pokračuje využívaním pozícií a techník,  ktorými protivníka kontroluje a snaží sa ho donútiť vzdať sa  finálnou technikou – škrtením alebo pákou. Tento prístup sa ukazuje ako veľmi rozumný, nakoľko podľa niektorých štatistík až 90 percent sebaobranných situácií končí na zemi. Preto sa napríklad tento fakt využíva vo výučbe sebaobrany pre ženy. BJJ stavia na jednoduchosti. Najdôležitejšími prvkami sú technika, časovanie,  taktika a stratégia, využívanie protivníkovej sily proti nemu, hľadanie jeho slabých miest s využitím  princípu páky.


CVIČ S NAMI BEZ VIAZANOSTI

FITNESS & CARDIO  /  CROSSFIT ZONE  /  FIGHT ZONE  /  AEROBIC ZONE

Pre všetkých ľudí, ktorí chcú pravidelne trénovať a myslia to so svojím zdravím a zovňajškom naozaj vážne. Tréningové centrum FitFabrik je pre Vás to pravé. 

Zistiť viac