Novinky

Drsný odkaz: Skratky neexistujú

Skratky jednoducho neexistujú. Nerád počujeme o novom päťminútovom tréningu, ktorý ste našli na Instagrame a ktorý dokážete odcvičiť aj z pohodlia domova. Je to kravina. 

Akýkoľvek popis cvičenia, v ktorom sa nachádza slovo “komfort” alebo “pohodlie”, je strata času a proste fungovať nebude. 

Skutočne si myslíte, že päť minút cvičenia fakt zlepší kvalitu Vášho života? 

Existuje staré fitness príslovie - na každom tréningu polož srdce alebo ani nevstupuj do fitka. Spoločnosť NIKE pravdepodobne toto príslovie ukradla a preložila do Just Do It. 

Tak či onak, obe príslovia hovoria o tom, že ak chceme dosiahnuť výsledky, musíme nechať vo fitku 100% svojich síl. 

Ľudia dnes nechcú cvičiť, pretože je to nepohodlné a ťažké. Nechcú zmeniť svoj jedálniček, pretože ich neuspokojuje a nechcú zlepšiť svoj životný štýl, pretože to nie je jednorázová záležitosť. 

Ale dovoľte nám spýtať sa, aké pohodlné a uspokojujúce môže byť ťahať so sebou tie kilá navyše, zadýchať sa už pri piatich schodoch, napchávať sa liekmi kvôli zdravotným problémom či bojovať s fyzickou degeneráciou? 

Väčšina nepohodlia pochádza zo snahy ZOSTAŤ v pohodlí za každú cenu! 

Ak nie ste ochotní vynaložiť akúkoľvek snahu na zlepšenie svojho zdravia, musíme sa spýtať prečo? 

Je to preto, že rozhodnutia, o ktorých viete, že Vás urobia lepšími, sú príliš ťažké alebo nepríjemné?

Mali by ste ísť radšej na párty? Objednať si pizzu? Vynechať fitko a zostať v posteli? Áno, je mnoho jednoduchších spôsobov, ako zažiť parádny deň, no je to naozaj lepšie? Ak ste toto naozaj VY, potom skutočne nerozumieme Vaše zmýšľanie. 

Nebuďte z tých, ktorí sa obzerajú za tými s lepším zdravým alebo lepšou postavou a hovoria: “Nemôžem uveriť, aké má šťastie. Tiež by som to dokázala, keby…” PRESTAŇTE! Mohli by ste to dokázať aj vy, keby…

Úprimne, vyhradili ste si čas a snahu? Zaviazali ste sa k sebe samým, že to dokážete? Zisťovali ste, čo robí ona/on inak než vy? Čo Vám v tomto celom bráni? 

Prosíme, nerozmýšľajte teraz nad ospravedlnením, pretože VŽDY nejaká ALE. A NAJHORŠIA časť o ospravedlneniach a výhovorkách je, že sú VŽDY uveriteľné.

Takže…uvedomme si, kde sa práve so svojou postavou a zdravým nachádzame, pretože neexistujú žiadne skratky, ako si zjednodušiť život. 

Autor: Andrej J.

Mohlo by ťa zaujímať

Prihlás sa k odberu našich noviniek

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Viac info